Ukraine

Related Info

Мистецтво та розваги: спадщина у головній ролі

Theme for 2019: Arts and Entertainment: Heritage Takes Centre Stage

Dates: 1-29 September


In September everyone will be able to find out how Lviv public spent the spare time, what leisure activities were in favour in different epochs, to plunge into the atmosphere of the cultural life of the 19th century, to learn about the little-known pages of life and work of the Ukrainian writers and which cities inspired them to write their most famous works. Also, EHD participants will be able to hear the sounds of ancient instruments, play popular games, visit the theaters and even more – become a part of a theatrical performance!


У вересні 2019 року в Україні буде проходити широка та різноманітна програма заходів в рамках проведення Днів європейської спадщини (ДЄС) – інтерактивні виставки, ремісничі майстерні, театралізовані екскурсії, фестивалі та історичні реконструкції. Цього року Україна обрала свою національну тему «Мистецтво та розваги: спадщина у головній ролі». Проте варто зазначити, що деякі учасники ДЄС обрали свої регіональні теми. Так Дні європейської спадщини у Львові пройдуть під темою «Мистецтво і розваги львів'ян в часи #безінтернету»


Протягом місяця кожний бажаючий зможе дізнатися як проводила свій вільний час львівська публіка, який відпочинок був улюбленим в різні епохи, поринути в культурний осередок ХІХ ст. Києва та Умані, дізнатися маловідомі сторінки життя і творчого шляху українських письменників та які міста їх надихнули на написання  своїх найвідоміших творів. Також учасники Днів європейської спадщини матимуть змогу почути звучання старовинних інструментів, пограти в ігри, відвідати театр і навіть більше – стати частиною театрального дійства!

Метою Днів європейської спадщини є підвищення обізнаності про спадщину, як матеріальну, так і нематеріальну, які формують культуру людей протягом усієї історії, сприяючи тим самим розумінню минулого для кращого формування майбутнього. Спадщина – це про предмети та місця, про значення та інтерпретацію, які люди надають їм, та цінності, які вони представляють. Дні європейської спадщини розвивають та зміцнюють почуття приналежності та відповідальності за спадщину, підкреслюючи актуальність прав людини та демократії.

Програма заходів http://bit.do/EHD_UA_events. У програмі можливі зміни.