Z potrzeby serca zrodzone i sprawnymi rękoma wykonane

Loading
Loading Map

Related Info

 

Data rozpoczęcia:

8 września 2019

niedziela

13:00

Data zakończenia:

8 września 2019

niedziela

16:30

W niedzielę 8 września w godz. 13.00-16.30 zapraszamy do obejrzenia wystawy pt. „Z potrzeby serca zrodzone i sprawnymi rękoma wykonane. Rzecz o sztuce nieprofejsonalnej”.

W niedzielę 8 września w godz. 13.00-16.30 zapraszamy do obejrzenia wystawy pt. „Z potrzeby serca zrodzone i sprawnymi rękoma wykonane. Rzecz o sztuce nieprofejsonalnej”. Miniwystawa prezentuje wybrane zabytki zgromadzone w Muzem związane z działalnością ludową ,głównie wielkanocne „pisanki” i rzeźbę. Pisanki w większości pochodzą z prywatnej kolekcji i są zdobione różnymi technikami. Wystawa będzie dostępna w dniach od 30 sierpnia do 27 września br.
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
Muzeum ma swoją siedzibę w Ratuszu. Obiekt spłonął w czasie działań wojennych w marcu 1945 r., a po wojnie ulegał stopniowej dewastacji. Dopiero w latach 2006 – 2008 władzom miasta udało się odbudować zespół ratuszowy, tzn. ratusz z przyległymi doń pięcioma kamieniczkami. Odbudowę zrealizowano z budżetu Miasta i Gminy Głubczyce i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. W wyniku badań archeologicznych udało się odkryć średniowieczną ulicę, która została wyeksponowana w podziemiach Ratusza i można ją zwiedzać!

Organizator:
Powiatowe Muzeum Ziemi Głubczyckiej
48-100 Głubczyce, Rynek 1
tel. 77 485 01 93
e-mail: muzeum@glubczyce.info
muzeum.powiatglubczycki.pl

No visitor has been on this event

Have you been there?

Let us know: Yes, I have or share your story with others