1349: Třešť, zapsáno brkem...

Třešť, Revoluční 1 / 20, Třešť, 589 01
September 7th, 2019 - September 7th, 2019

Loading
Loading Map

Related Info

 

Město Třešť ve spolupráci s místním divadelním souborem Karla Čapka připravuje zajímavý program, který připomene významné události, jež se během 670 let v Třešti odehrály. V odpoledních hodinách proběhne na čtyřech scénách divadelně ztvárněný průřez třešťskými událostmi. Jednotlivé scény budou načasovány tak, aby návštěvníci stihli projít všechny. 

Program slavnosti začíná v 15.00 hodin na náměstí. Dozvíme se zde, co vypráví stará legenda o založení Třeště. Všichni, kteří rádi soutěží si budou moci vyzvednout hrací kartu a zapojit se tak do soutěže o zajímavé ceny. Stačí nasbírat tři razítka a vhodit kartu do slosovacího bubnu. Následný program bude připraven na dalších třech místech poblíž náměstí, a to u kostela sv. Kateřiny Sienské, u kostela sv. Martina a na travnatém prostranství v ul. Selská v časech 16.00, 17.00 a 18.00 hodin. Na náměstí vytvoříme tři skupiny, věřím, že to dokážeme, každé z nich se ujme „duch času“, a bude svou skupinu doprovázet na trase po všech scénách. Ocitneme se na dvoře markrabském, zažijeme ostří kordů nebo panské kratochvíle. Účinkovat budou Šermířská škola Ballestra Telč, Divadelní a kaskadérská společnost Štvanci a DS K. Čapka. Až shlédneme všechna představení, vrátíme se zpět na náměstí, kde na nás bude čekat scéna závěrečná (od 19.00 hodin), staneme se svědky historického setkání majitelů panství Třešť. Proběhne také slosování hracích karet, vyhlášení výherců a programu se ujme příbramská hudební skupina Ginevra. V závěru večera se můžete těšit na dynamickou show plnou světelných efektů a tanečních prvků propojených s precizní synchronizací od skupiny Magnis z Třebíče.

PROGRAM:
15.00 Legenda o založení Třeště
16.00 / 17.00 / 18.00 Na dvoře markrabském (kostel sv. Martina), Na ostří kordů (kostel sv. Kateřiny), Panské kratochvíle (travnatý prostor v ul. Selská)
19.00 Setkání na náměstí, vylosování výherců
19.30 Setkání majitelů panství Třešť
20.00 Koncert skupiny Ginevra
21.45 Lightshow skupiny Magnis

No visitor has been on this event

Have you been there?

Let us know: Yes, I have or share your story with others