Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcija

Event Creativity and Innovation Industrial Heritage Monuments
3 Stacijas iela, Pārgauja, LV-4201 Valmiera, Latvia
Show on the map
17 - 19 September 2021
Overview

17. septembris

Aicinām iepazīt tuvāk dzelzceļa vēsturi Jelgavā, izspēlējot Actionbound aktivitāti “Mītava” muzeja āra ekspozīcijā, Stacijas parkā un Jelgavas stacijas ēkā. Aktivitāti meklē https://en.actionbound.com/bound/mitava vai noskanē QR kodu pie muzeja durvīm!

plkst. 11.00 seko līdzi Dzelzceļa mantojuma foruma norisei tiešsaistē  www.luznavasmuiza.lv un www.railwaymuseum.lv

Muzeja Jelgavas ekspozīcija apmeklētājiem 17. septembrī slēgta.

18. septembris

plkst. 11.00 un

19. septembris

plkst. 13.00 piedāvājam pārgājienu “Dzelzceļš – pilsētas attīstītājs. Jelgavas piemērs”.

Nepilnus 8 km garajā pārgājienā iepazīsim gan dzelzceļa darbībai nepieciešamo infrastruktūru: Jelgavas staciju, Lietuvas šosejas viaduktu, lokomotīvju depo, tiltus pār Lielupi, gan dzelzceļnieku dzīvojamo māju rajonus Prohorova, Cepļu, Zirgu, Pasta un Mātera ielās, tāpat arī Baltijas dzelzceļa sabiedriskās ēkas – Jelgavas mezgla dzelzceļnieku klubu, slimnīcu, universālveikalu. Uzzināsim ar ko Jelgava II atšķiras no Jelgavas un kā dzelzceļa līnija Rīga–Mītava izmainīja pilsētas vaibstus. Kāpēc jelgavnieki stacijas tuvumā esošo veselības centru dēvē par dzelzceļnieku poliklīniku, kas ir ORS un kāpēc var teikt, ka pēc 2. pasaules kara liela daļa Jelgavas apbūves saistāma ar dzelzceļu.

Pārgājienā līdzās mūsdienu ainai nostāsties vēsturiskie foto, pērles no dažādu laiku un politisko iekārtu preses rindām, emocionālas atmiņas un īpaši stāsti no sociālantropoloģiskā pētījuma “Kā dzelzceļnieki dzīvojuši, strādājuši un mīlējuši Jelgavā”. Savukārt lokomotīvju depo mītošie ritekļi palīdzēs iztēloties dzelzceļnieka sūro ikdienas darbu un tehnikas attīstību cauri laikiem.

Pārgājiena ilgums aptuveni 3 stundas, personām līdz 14 gadu vecumam dalība atbildīga pieaugušā  pavadībā (maršruts veidots ciešā sliežu tuvumā, vecākiem lūgums uzmanīgi izvērtēt sava mazgadīgā bērna līdzdalību šajā pārgājienā!)

Pārgājiena cena (no personas):  pieaugušajiem 8,00 EUR, bērniem EUR 4,50

Vēlama iepriekšēja pieteikšanās, raksti Ilze.Freiberga@ldz.lv vai zvani 20034850

Muzeja Jelgavas ekspozīcija apskatāma apmeklētājiem 18. un 19. septembrī, par precīzāku apmeklējuma laiku aicinām sazināties ar muzeja darbinieku zvanot 20034850!

Adrese: Stacijas iela 3, Jelgava

Address
3 Stacijas iela, Pārgauja, LV-4201 Valmiera, Latvia

57.533133370491, 25.426811240472