No stacijas "Depo" līdz stacijai "Imanta"

Event Architecture Monuments Public Buildings
1 k-2 Jūrkalnes iela, Šampēteris, LV-1083 Rīga, Latvia
Show on the map
18 September 2021
Overview

18. septembris

plkst. 10.00

Anniņmuižas apkaimes un radošās iniciatīvas biedrība "Riga Annenhof" piedāvā kultūrvēstures iepazīšanas pārgājienu no Depo stacijas līdz Imantas stacijai (apmēram 3 km), kas notiek Eiropas Kultūras mantojuma dienu ietvaros. Projektu finansē Nacionālā Kultūras mantojuma pārvalde.

Dalība bezmaksas. Pieteikšanās obligāta, aizpildot formu https://ej.uz/ekmd-pargajiens . Dalībnieku skaits ierobežots. Satikšanās/sākuma vieta - Jūrkalnes iela 2, 18.09.2021. plkst.10:00.

Vai mūris ielas vidū ir iespējams 21.gadsimta Rīgas pilsētā? Kā ir mainījies dzelzceļa un tā šķērsojumu dzīslojums laika griežos un ko sola nākotnes projekti? Dzelzceļa apkārtnes un transportbūvju pārvērtības gadsimtu nogrieznī no vēsturiskās Kandavas ielas dzelzceļa pārbrauktuves līdz vēsturiskajai Solitūdes dzelzceļa stacijai.

Vēsturiskā Kandavas ielas dzelzceļa pārbrauktuve (mūsdienu Depo stacija) bija nozīmīgs satiksmes mezgls 19.-20.gs. mijā. Vēsturiskā Apūzes ielas dzelzceļa pārbrauktuve (mūsdienu Muižas iela) ir zudusi. Vēsturiskā Solitūdes stacija (mūsdienu Imantas stacija un dzelzceļa pārbrauktuve) – mūsdienās pārslogota satiksmes vieta starp lielām Rīgas apkaimēm. Kas šīs vietas vieno? Nākotnes Rail Baltica trases izbūves ietvaros tās pārvērtīsies par “mūriem ielas vidū” – siena burtiskā nozīmē, pārvietošanās ceļu aprāvums. Ja transporta un gājēju plūsmas salīdzina ar pilsētas publiskās telpas asinsriti, tad var teikt, ka šīs vēsturiskās dzīslas izsīks. Šobrīd dabā to pēdas vēl ir daļēji saglabājušās – ja ne fizisku objektu formā, tad vismaz periodikas liecībās, senās fotogrāfijās un kartēs, šo vietu tuvākās apkārtnes aprisēs, kas vērotājam dod mājienu par vietas vēsturisko nozīmi.

Pārgājiena nogrieznī iepazīsimies ar 8 objektiem - ar transportu saistītām vietām un to kultūrvēsturiskā mantojuma pēdām. Interesenti varēs iegūt arī informāciju par nākotnes izmaiņām Rail Baltica projekta ietvaros, ciktāl tā ir pieejama nevalstisko organizāciju un RB Rail/Rīgas domes sadarbības memoranda dalībniekiem.

Papildus informācija www.facebook.com/Anninmuiza, rigaannenhof@gmail.com

Adrese: Jūrkalnes iela 2, Rīga

Address
1 k-2 Jūrkalnes iela, Šampēteris, LV-1083 Rīga, Latvia

56.945624438123, 24.039486903726