Zámocký akvarel

Event Collections Tangible heritage
Zámok a okolie 1, 97201 Bojnice, Slovakia
Show on the map
25 September 2021
Overview

Chceli by ste vedieť maľovať, ale neviete, ako začať? Tým pomyselným prvým krokom môže byť aj návšteva Bojnického zámku.

Koncom septembra pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva otvorí Slovenské národné múzeum-Múzeum Bojnice pre návštevníkov Bojnického zámku tvorivé dielne zamerané na základy výtvarnej techniky. Dňa 25. septembra 2021 v čase od 10:00 do 15:00 hod. budú školení lektori učiť záujemcov základy akvarelu. Tvorivé aktivity sa uskutočnia na terase západného krídla romantického zámku. Inšpiráciou pre výtvarné diela bude práve výnimočná architektúra tejto národnej kultúrnej pamiatky.

Na tvorivé dielne nie je potrebné sa vopred prihlásiť. Účastníci si so sebou môžu priniesť vlastné vodové farby a štetce. Pre návštevníkov bez výtvarných pomôcok zabezpečí pomôcky múzeum.

V prípade nepriaznivého počasia sa aktivity presunú do zastrešeného priestoru klubovne múzea.

Základné pokyny: Miesto konania: NKP Zámok Bojnice, terasa Západného krídla (v prípade nepriaznivého počasia Klubovňa pri Huňadyho sále). Vstupné: v rámci prehliadky Materiálové vybavenie: Účastníci si so sebou môžu priniesť vodové farby a štetce. Prihlásenie: podujatie je organizované bez nutnosti prihlásenia účasti vopred; účastníci sa po príchode zapíšu do prezenčnej listiny a podpíšu súhlas so spracovaním osobných údajov.

Agenda

Address
Zámok a okolie 1, 97201 Bojnice, Slovakia

48.7799191, 18.577784595186