Fairytale Tracking Championship "Once upon a time ..."

Pays
Lithuania
Storyteller
Jolanta
Share:
Vue d'ensemble

2018-2021 metais Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko Tarptautinis pasakų sekimo čempionatas „Kartą...“. Tokio tipo čempionatas mūsų šalyje yra vienintelis. Pasakos mus lydi nuo lopšio, tai nedaloma mūsų kultūros dalis, kuri priklauso etninės kultūros sričiai. Viešosios bibliotekos darbuotojai atgaivinti senąsias pasakų sekimo tradicijas, pagerbti geriausius pasakų sekėjus, pakviesti įvairių žmonių į renginį, kuris, tikimasi, bus vienodai įdomus ir reikšmingas visiems dalyviams.

Viešoji biblioteka jau ketverius metus organizuoja pasakų sekimo čempionatą. Šis renginys tapo tradiciniu. Dabar belieka tik gilintis į senąsias pasakas ir tradicijas bei kuo plačiau skleisti žinią apie šį čempionatą. Etninė kultūra yra tai, kas vienoms tautoms suteikia galimybę išsiskirti iš kitų, tad čempionate jau dalyvavo pasakų sekėjai iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių: Sakartvelo, Baltarusijos, Latvijos, Vokietijos. Šiemet kviečiame dalyvius iš Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Italijos ir kt. kaimo pasakų sekėjai. Kiekvienos šalies atstovai pasakas seka skirtingai, turi savo tradicijas ir sekimo būdus. Pasakų dalyviai seka įvairiausią: liaudies kūrybą, žinomus autorius ar savo kūrybą. Pasakų sekimo čempionate pristatomos įvairios pasakų knygos (suaugusiems ir vaikams), kuriami spektakliai, organizuojami mokymai dalyviams, susitinkama su pasakų rašytojais. Čempionate pasakas seka vaikai, tėveliai ir seneliai. Po čempionato bus išleista gražiausiai sekamų ir čempionato nugalėtojų pasakų įrašų kompaktinė plokštelė.
Projektas aktualus edukaciniu, pažintiniu ir meniniu požiūriu. Tai vienintelis pasakų sekimo čempionatas Lietuvoje ir vien tuo požiūriu inovatyvus. Ji gaivina ir palaiko senąsias tradicijas, vienija bendruomenę ir šeimą.
Nori dalyvauti ir sekti tavo pasaką? Ateik į Radviliškio biblioteką Lietuvoje ir tapk geriausiu savo šalies pasakų sekėju!
Organizatorė Jolanta, kvedjola@gmail.com

European Dimension

Etninė kultūra yra viskas, kas mus supa ir yra mumyse. Tai tradiciniai amatai, liaudies dainos ir šokiai, taip pat žaidimai, folkloras, kulinarinis paveldas, liaudies menas, ornamentika, simbolika, liaudies medicina, etnoastronomija ir kt. Tačiau pasaulis nestovi vietoje ir tėvynei teikiama vis mažiau reikšmės, tėvynė, tradicijos ir papročiai tampa mažiau reikšmingi, keičiasi vertybių pamatas. Tėvai neranda laiko ir noro perduoti vaikams tai, kas nuo seno buvo išsaugota, išsaugota, perduodama iš kartos į kartą. O kur emigracija yra vienas skaudžiausių etninės kultūros praradimo šaltinių. Būtent dėl ​​etninės kultūros išsaugojimo ne tik šeimose, bet ir įvairiose institucijose kilo mintis surengti Pasakų sekimo čempionatą. Tai darome tam, kad etninė kultūra, nematerialus skirtingų tautų paveldas taptų itin svarbia, neatsiejama gyvenimo dalimi, suburtume šeimas ir tautas, gerbtume jų tradicijas, pamatytume, kokie mes skirtingi ir tuo pačiu panašūs. Dalyviai mato ir supranta, kad tradicinė etninė kultūra šiandien egzistuoja, kad tai ne tik muziejus. Šia veikla ugdome žmones, kurie suvokia savo etninę tapatybę. Savo čempionate išnaudojame šiuolaikinio pasaulio privalumus: galimybę sekti pasakas priartintame ekrane, įrašyti jas į kompaktinį diską. Dalyviai mato ir supranta, kad tradicinė etninė kultūra šiandien egzistuoja, kad tai ne tik muziejus. Šia veikla ugdome žmones, kurie suvokia savo etninę tapatybę. Savo čempionate išnaudojame šiuolaikinio pasaulio privalumus: galimybę sekti pasakas priartintame ekrane, įrašyti jas į kompaktinį diską. Dalyviai mato ir supranta, kad tradicinė etninė kultūra šiandien egzistuoja, kad tai ne tik muziejus. Šia veikla ugdome žmones, kurie suvokia savo etninę tapatybę. Savo čempionate išnaudojame šiuolaikinio pasaulio privalumus: galimybę sekti pasakas priartintame ekrane, įrašyti jas į kompaktinį diską.